Nieruchomości Chorwacja

Chorwacja jest od dłuższego czasu ulubioną destynacją na rekreację nad morzem, ale także dla zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości. Do niedawna, aby cudzoziemiec mógł kupić nieruchomości musiał założyć chorwacką firmę, a zakup nieruchomości chorwackiej realizować w ramach tej firmy. Takie ograniczenie zostało zniesione w 2009 roku i obywatele UE mogą tu swobodnie kupować nieruchomości rezydencyjne na swoje nazwisko. Zainteresowanie inwestycjami w Chorwacji spowodowało, że wpływ kryzysu nieruchomości nie jest tak widoczny jak na przykład w Hiszpanii. Nieruchomości w Chorwacji są ciekawe dla inwestorów z wielu krajów – Niemcy, Włochy, Czechy, Polska, Rosja. Nieruchomości tu kupują również liczni celebryci z USA, Wielkiej Brytanii itd.

Zainteresowanie skupia się zwłaszcza na obszarach nadmorskich w środkowej Dalmacji i na przyległych wyspach – Zadar, Bibinje, okolice Splitu, Trogir, Makarska oraz wyspy Brac, Hvar, Korcula lub Ciovo. Bardziej na południe znajduje się perła Adriatyku, historyczne miasto Dubrovník, który jest poszukiwany przez turystów przez cały rok, oferując unikalne zabytki oraz atmosferę śródziemnomorską.

Wszystkim zainteresowanym zakupem nieruchomości w Chorwacji ogromnie polecamy szczegółowy przegląd i kwerendę oferowanych nieruchomości. Niezastąpioną rolę odgrywa tu biuro nieruchomości i współpraca z chorwackim notariuszem czy prawnikiem, który jest w stanie oszacować, czy nieruchomość spełnia wszystkie wymagania pomyślnego przeniesienia własności i bezproblemowego użytkowania.

Również w Chorwacji znajdują się niektóre nieruchomości i projekty, które nadają się do dalszego wynajmu. Polecamy inwestowanie w takie nieruchomości, gdzie jest już wprowadzony system dalszego wynajmu bezpośrednio od developera lub siostrzanej firmy. Właściciel nieruchomości w Chorwacji uzyskuje w ten sposób kompleksowy serwis połączony z zarządzaniem nieruchomości i jej dalszym wynajmem.

Większość zainteresowanych zakupem nieruchomości w Chorwacji chce inwestować w nieruchomości bezpośrednio nad morzem. Należy więc uwzględnić, że ceny nieruchomości są standardowo najwyższe właśnie w pierwszej linii nad morzem.

Wejdź do bazy danych w Chorwacji.

Dalsze informacje przygotowaliśmy dla Państwa również w sekcji Nieruchomości Chorwacja na stronach internetowych firmy Rellox. Na naszym serwisie internetowym są jednocześnie do dyspozycji kompleksowe informacje o naszej ofercie nieruchomości za granicą.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: