Lokalizacje zakupu nieruchomości w Chorwacji

Najbardziej ulubionym celem inwestujących w nieruchomości jest obszar Dalmacji, szczególnie środkowa Dalmacja. Wiele osób wybierając się do Chorwacji korzysta z własnego środka transportu, niemniej, jeżeli korzystacie z transportu lotniczego, są tu do dyspozycji międzynarodowe lotniska w Splicie i Dubrovniku, ewentualnie mniejsze lotniska dla indywidualnych przewozów lotniczych.

Wybrzeże chorwackie jest stosunkowo ukształtowane i oferuje liczne romantyczne zatoki, zalewy i dużą ilość wysp. Niektóre wyspy jak na przykład Čiovo lub Vis są z lądem połączone mostem. Kolejne wyspy łączy z lądem transport promowy. Wyspy chorwackie są poszukiwane nie tylko przez wczasowiczów, którzy chcą spędzać czas na plaży, ale skupiają się tu także miłośnicy yachtingu. Pływanie po wyspach chorwackich jest jedną z najbardziej wyszukiwanych tras na Morzu Śródziemnym. W wielu letniskach chorwackich są wybudowane porty lub mariny dla zakotwiczenia statków. Wyjątkiem nie są ani nieruchomości, które mają nawet swoje prywatne molo.

Do najbardziej ulubionych miast i obszarów dla zakupu nieruchomości w Chorwacji należą letniska dalmackie Bibinje, Zadar, Crikvenica, okolice Splitu jak Trogir lub Makarska oraz liczne wyspy – Brač, Hvar, Pag, Vis, Čiovo. Oprócz Dalmacji wiele osób wybiera się także na wyspę Istria lub do obszaru historycznego miasta Dubrovnik.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: