Dzięki zagranicznym nabywcom rynek luksusowych nieruchomości w Paryżu pozostaje stabilny

W ubiegłym roku inwestor z Kataru kupił willę z XIX wieku położoną w pobliżu Pól Elizejskich za kwotę przekraczającą 44 mln euro. Nie był to jedyny zagraniczny nabywca, co potwierdzają ostatnie doniesienia o rozkwicie rynku z luksusowymi nieruchomościami w stolicy Francji.

W ostatnich latach panowała stagnacja na rynku z luksusowymi nieruchomościami za kwotę ponad milion euro. Zwiększenie podatków i wprowadzenie nowych opłat doprowadziły do zmniejszenia zainteresowania obiektami tego typu i obniżenie cen aż o 10%. Ale właśnie ten spadek cen wpłynął na wzrost zainteresowania nieruchomościami w Paryżu szczególnie wśród zagranicznych inwestorów, którym przysługują dodatkowe ulgi podatkowe i zwolnienie z niektórych opłat.

Popularność Paryża jest również związana z dość niskimi cenami nieruchomości w porównaniu z innymi światowymi stolicami. Na przykład za nieruchomość w londyńskich dzielnicach Knightsbridge i South Kensington należy zapłacić około 20 tysięcy euro/m2, a w nowojorskiej dzielnicy Upper East Side około 15 tysięcy euro/m2, nieruchomości położone w 16. dzielnicy Paryża można nabyć już za 10 tysięcy euro.

Jednak nie wszyscy nabywcy kierują się względami atrakcyjności danej nieruchomości i zysków z dobrej inwestycji. Wielu z nich pochodzi z Bliskiego Wschodu i poszukują nieruchomości, która pozwoli im na przeprowadzenie się do tej spokojniejszej części świata.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad inwestowaniem w luksusowe nieruchomości, zapraszamy do wypełnienia naszego kwestionariusza inwestycyjnego. Na jego podstawie przygotujemy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: