Inwestycje: luksusowe nieruchomości coraz bardziej opłacalne

W związku z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym wiele osób szuka sposobu, jak bezpiecznie inwestować swoje pieniądze. Jednym z najbezpieczniejszych środków obecnie jawi się inwestycja w luksusowe nieruchomości, czy to za granicą lub w Polsce.

Jednym z powodów jest właśnie niepewność na rynkach akcyjnych i w sektorze bankowym, która w ostatnich miesiącach nasila się. To jest, ale tylko jeden powód, dlaczego coraz więcej osób decyduje się nabyć nieruchomość luksusową. Ludzie chcą coraz bardziej za swoje pieniądze zafundować sobie komfort.

Luksusowe nieruchomości nie kuszą tylko swoją atrakcyjną lokalizacją, ważne jest także wyposażenie nieruchomości. Wyjątkiem nie jest basen, spa z jacuzzi lub sauna bezpośrednio w obiekcie. W okolicy bywa często pole golfowe, korty tenisowe lub inne możliwości uprawiania sportów.

Bardzo ważne przy zakupie nieruchomości luksusowych jest kwestia finansowa. Początkowe wydatki są wprawdzie wyższe niż w przypadku zwykłej nieruchomości, ale w wielu luksusowych nieruchomościach za granicą oferowana jest bardzo popularna możliwość dalszego wynajęcia. Gwarantowany dochód z wynajmu zwykle waha się w wysokości od 5 % do 8 % netto z ceny kupna w stosunku rocznym. Ta kwota jest podawana już po odliczeniu wydatków na eksploatację i wynagrodzenie firmy zarządzającej. Przychody są z reguły zwiększane o roczną stopę inflacji lub wskaźnik cen konsumpcyjnych w danym kraju, który pokrywa się z roczną inflacją.

Jak wybrać luksusową nieruchomość bezpośrednio dla Państwa?

Jednym z czeskich biur nieruchomości, które specjalizuje się w sprzedaży luksusowych nieruchomości za granicą, jest firma Rellox. W naszej ofercie są setki luksusowych domków jednorodzinnych, luksusowych will i apartamentów. Obecnie największe zainteresowanie jest zakupem nieruchomości alpejskich w Austrii i Szwajcarii, zainteresowanie jest także francuskimi Alpami Sawojskimi. Oprócz górskich destynacji wśród kupujących luksusowe nieruchomości zwycięża Lazurowe Wybrzeże, włoska Toskania czy Majorka.

Z poza europejskich destynacji zainteresowanie skupia się na Karaibach i Mauritiusie, rośnie także zapotrzebowanie na nieruchomości w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Oprócz dużych miast jak Nowy Jork i Los Angeles zdecydowanie prowadzi Floryda.

Przy zakupie luksusowych nieruchomości za granicą można skorzystać z usług firmy Rellox. To przyniesie Państwu sporo korzyści. Rellox świadczy kompleksowy serwis, łącznie z przygotowaniem umowy kupna i jej tłumaczeniem na język czeski, dodatkowo zakup za pośrednictwem naszego biura nie jest droższy niż przy zakupie poprzez zagraniczne biuro nieruchomości. Kupujący ma dodatkowo do dyspozycji osobę kontaktową bezpośrednio w Polsce.

Zdecydowaną korzyścią jest fakt, że w odróżnieniu od miejscowych biur nieruchomości, które są często związane tylko z konkretną lokalizacją, możemy przedstawić większy wybór obszarów i regionów. Na podstawie Państwa wymogów możemy przygotować oferty najkorzystniejszych okazji inwestycyjnych w różnych lokalizacjach.

Jeżeli macie Państwo poważne zamiary, co do zakupu luksusowej nieruchomości za granicą, prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania.

» Luksusowe nieruchomości z oferty firmy nieruchomości Rellox.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: