Zauchensee

Salzburg to austriacki kraj związkowy, który przyciąga turystów ze względu na największą gęstość przeżyć w Europie. Niezależnie od tego, czy jest to zima, czy lato, oferta usług, imprez i zajęć sportowych jest zawsze bardzo szeroka. A w samym środku wszystkiego rozciąga się obszar Zauchensee. Co roku przyjeżdżają tu całe rodziny z dziećmi oraz doświadczeni sportowcy, aby dowiedzieć się co kryje się za hasłem „Zdrowy ruch, każdy jak chce i może“.

Kto latem wybiera się na wędrówkę, może skorzystać z ponad 20 oznakowanych szlaków na wysokości nawet 2 139 m n.p.m. o łącznej długości 195 km. Są pełne kontrastów: od wygodnych szlaków odpowiednich również dla dzieci aż po bardziej wymagające szlaki dla wprawnych turystów. Czym Zauchensee różni się od innych obszarów turystycznych? Co tydzień można wziąć udział w którejś z tematycznych wycieczek z przewodnikiem. Niezapomniana jest na przykład nocna wycieczka, kulinarna lub edukacyjna „Szlak Księżycowy“ z 20 stacjami. Przy dobrej pogodzie można na brzegu jeziora Zauchensee regularnie śledzić gwiazdy z komentarzem. Latem na brzegu jeziora Seekarsee z niesamowitym górskim krajobrazem na wysokości 2 000 metrów w każdą środę odbywa się kurs jogi.

Trzy razy w lecie kolejka linowa Gamskogelbahn wyjeżdża już o piątej godzinie rano o wchodzie słońca. Gamskogelhütte oferuje śniadanie na górnej stacji kolejki. Tu na wysokości 1 900 m n. p. m. znajduje się również plac zabaw dla dzieci pod nazwą „Światowy puchar zwierząt“. Tutaj dzieci dowiedzą się, jak zwierzęta żyją w górach i jakie niesamowite zdobywają osiągnięcia.

Wyjątkowym przeżyciem są również wakacje spędzone na farmie, gdzie możesz doświadczyć życia w połączeniu z naturą i tradycjami, jednocześnie pozwalając się rozpieszczać domowymi produktami i kuchnią.

Do początkowych punktów wycieczek turyści mogą skorzystać z autobusu po dobrej cenie za 1 euro. Dzięki specjalnej karcie SalzburgerLand Card można odwiedzić około 190 atrakcji w całym Salzburgu bezpłatnie lub z obniżką.

W zimie w ośrodku narciarskim Zauchensee są doskonale przygotowane nartostrady i doskonała infrastruktura. Dzieci dodatkowo mogą zabawić się w świecie dzieci Kinderland a dorośli zmierzyć swoje siły w centrum treningowym Kogelalm na przykład na nartostradzie z pomiarem czasu. Na niektórych odcinkach centrum narciarskiego można nagrać swój zjazd i dzięki wideo następnie poprawiać swój styl. Wideo lub zdjęcia zostaną na pamiątkę udostępnione online.

Wypróbowanie wszystkiego, co oferuje tutejszy region, w czasie jednego urlopu jest ponad ludzkie siły. Przez cały rok można dodatkowo spędzić przyjemne godziny w uzdrowisku termalnym Therme Amadé w mieście Altenmarkt ze zjeżdżalniami, basenami termalnymi, saunami i strefami relaksu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest nie spieszyć się i raczej wracać kilka razy.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: