W Szwajcarii odnotowano gwałtowny wzrost cen nieruchomości

Ceny nieruchomości w Szwajcarii gwałtownie wzrosły po wprowadzeniu ograniczeń w możliwości korzystania z nieruchomości w celach rekreacyjnych (według ostatnich badań, aż o 15%). Wzrost cen jest również związany z ograniczeniem oferty nieruchomości rekreacyjnych.

Regulacja weszła w życie w marcu 2012 roku i narzuca ograniczenia na gminy, które mogą przeznaczyć zaledwie 20% wszystkich nieruchomości do celów rekreacyjnych. Rozporządzenie ma zapobiec wyludnianiu niektórych szwajcarskich resortów. Z drugiej strony wpływa na gwałtowny wzrost cen nieruchomości.

Zdaniem ekspertów cena i popyt są nadal bardzo wysokie, a to głównie dzięki pozycji, jaką ma Szwajcaria. Jeden z maklerów specjalizujących się w międzynarodowym rynku nieruchomości ocenia tę sytuację w następujący sposób: „Szwajcaria przyciąga inwestorów z całego świata, ponieważ jest nie tylko symbolem statusu, ale i ma bardzo stabilny rynek. Dodatkowo fakt, że Szwajcaria ma swoją własną walutę, postrzegana jest pozytywnie wśród inwestorów, którzy traktują ją jako stabilną walutę i doskonałą alternatywę do euro i dolara. Obecna sytuacja jest dość nietypowa, ale oczekuje się, że rynek odzyska równowagę lub dojdzie do zmian w ustawodawstwie, jak to już miało miejsce w przeszłości.”

» Nieruchomości w Szwajcarii na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: