Saint Jean Cap Ferrat czyli nieruchomości w prestiżowej lokalizacji

Lazurowe Wybrzeże może się pochlubić wieloma wspaniałymi miejscami i malowniczymi zakątkami, wśród których prym wiedzie Cap Ferrat.

Dzięki doskonałemu położeniu w pobliżu lotniska międzynarodowego w Nicei, przepięknej części wybrzeża z doskonałym dostępem do morza, bujną wegetacją oraz zapierającymi dech w piersiach widokami, jest wymarzonym miejscem dla osób spragnionych mieszkania w luksusie. Po całej okolicy rozsiane jest ponad 500 zabytkowych, ekskluzywnych willi.

Momentem przełomowym dla Cap Ferrat, który jest bardzo popularny wśród międzynarodowych osobistości, była budowa Grand Hotelu ukończona w 1908 roku. Był to początek boomu na nowe, luksusowe obiekty mieszkalne, które zaczęto budować w całym rejonie.

Pierwszym budynkiem była duża rezydencja baronowej Ephrussi de Rothschild ulokowana na stoku nad morzem. Kolejnym mieszkańcem rezydencji był sam belgijski król Leopold II. Przez całe lata 20. XX wieku do Cap Ferrat przyjeżdżały osobistości z całego świata, jak np. Edith Piaf, Charlie Chaplin, Jean-Paul Belmondo, Roger Moore, Charles de Gaulle, Winston Churchill, Bill Clinton, Henri Matisse lub Marc Chagall. Ten magiczny zakątek ziemi do tej pory oczarowuje i przyciąga z taką samą siłą, jak przed stu laty.

Ze względu na ograniczoną ofertę oraz bardzo duże zainteresowanie lokalnymi nieruchomościami, osoby chcące zamieszkać w Saint-Jean-Cap-Ferrat muszą się liczyć z dość dużym wydatkiem. Znacznym zainteresowaniem cieszą się najbardziej ekskluzywne nieruchomości w dobrym stanie technicznym, położone nad samym morzem i oferujące duży metraż. Nieruchomości spełniające te kryteria są do nabycia za ponad 10 milionów euro.

Zainteresowani tutejszymi obiektami mieszkalnymi pochodzą z całego świata. W pobliskich miejscowościach rozsianych po Riwierze Francuskiej, takich jak Monako, Saint-Tropez, Courchevel i Cap d'Antibes, sytuacja jest bardzo podobna, a ze względu na zmiany przepisów podatkowych wzrasta zainteresowanie luksusowymi nieruchomościami.

Oczywiście najbardziej pożądane są rezydencje letnie oraz nieruchomości z dużym potencjałem inwestycyjnym, które można następnie łatwo sprzedać.

W znacznie trudniejszej sytuacji znajdują się osoby poszukujące obiektu za około 5 milionów euro. W tym przedziale jest dość sporo średniej wielkości domów, które nie znajdują się w pierwszej linii brzegowej. Znacznie więcej jest nieruchomości w ekskluzywnej lokalizacji w Saint-Jean-Cap-Ferrat, ale w wielu przypadkach nie ma mowy o jakimkolwiek rabacie.

Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania lub apartamentu w Saint-Jean-Cap-Ferrat, muszą się liczyć z wydatkiem w wysokości około 500 000 euro.

Osoby zainteresowanie kupnem domu lub mieszkania w Saint-Jean-Cap-Ferrat zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wyszukać nieruchomość, która będzie najbardziej odpowiadała wyobrażeniu i oczekiwaniu o wymarzonym mieszkaniu. Pomożemy również w trakcie całego procesu sprzedaży i przepisania nieruchomości.

Użyteczne linki:

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: