Nieruchomości w Londynie: Przybywa zagranicznych nabywców

Ponad jedną trzecią nabywców nieruchomości w popularnych dzielnicach Londynu stanowią obcokrajowcy. Od 2007 roku liczba międzynarodowych inwestycji wzrosła w Londynie o 27 %. Statystyki pokazują, że 35% mieszkańców Londynu, w tym i mieszkających na przedmieściach, nie urodziło się w Wielkiej Brytanii.

Można zauważyć jeszcze jedną ciekawą rzecz. Do tej pory uznawano, że wielu nabywców nieruchomości w Londynie kupuje je głównie dlatego, aby zachować ich jak największą wartość. Z tego względu, Londyn uważany jest za bezpieczne miejsce do inwestowania. Z najnowszych badań wynika, że dwie trzecie zagranicznych właścicieli domów i mieszkań w Londynie, naprawdę tu żyje i pracuje.

Zdaniem ekspertów, większość zagranicznych nabywców nie tylko pragnie tu inwestować, ale i poszukuje dogodnej nieruchomości do zamieszkania. W popularnych rejonach centrum Londynu, stanowią oni prawie połowę (46%) nabywców, a w najbardziej popularnej, południowo-wschodniej części Londynu, ich liczba sięga 83%. Na północy Londynu liczba ta osiąga i 79%.

Zagraniczni nabywcy mają stosunkowo duży wpływ na rynek z nowymi nieruchomościami. W najbardziej popularnych rejonach Londynu stanowią 65% wszystkich nabywców, a w samym centrum ich liczba sięga 70%. W przypadku nowych nieruchomości, których cena wynosi ponad pięć milionów funtów, zagraniczni inwestorzy stanowią nawet 78%.

Według najnowszych szacunków, zagraniczni nabywcy zainwestowali od 2007 roku w najpopularniejsze rejony Londynu ponad 18 mld funtów. Najświeższe badania pokazują, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy, także więcej wydają i inwestują. Pod względem wielkości zakupów, stanowią 34% wszystkich nabywców. Z punktu widzenia wartości nabywanych rzeczy, ich liczba sięga 49%. W 2007 roku, wskaźnik ten wyniósł 34 - 37%.

Biura nieruchomości zwracają uwagę na fakt, że podobna sytuacja miała już miejsce kilka razy w przeszłości i że globalizacja Londynu nie jest niczym nowym. W najbliższych latach stosunek zagranicznych inwestorów do inwestorów rodzimych, będzie się wahał między 25 a 40%, a to w zależności od siły funta, warunków panujących na rynku nieruchomości oraz od wielu czynników ogólnoświatowych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani inwestowaniem w rynek nieruchomości w Londynie, prosimy o kontakt.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: