Nieruchomości na Karaibach czyli życie w raju!

Karaiby to istny raj na ziemi. Przekonało się o tym wielu Europejczyków, którzy spędzają tu część roku lub przeprowadziło się na stałe.

Karaiby to miejsce, gdzie rzeczywistość przerasta oczekiwania. Krystalicznie czyste morze, ponad 600 kilometrów wspaniałych plaż, wzdłuż których rosną palmy, piękne krajobrazy, wspaniała atmosfera oraz ponad trzydzieści pól golfowych. To tylko mała część tego, co można spotkać na Dominikanie. Jest to jeden z krajów karaibskich będących corocznym celem turystów z Europy oraz osób decydujących się na osiedlenie w tym malowniczym rejonie.

Można tu spotkać wiele osób, które sprzedały firmę i odnalazły swoje miejsce właśnie na Karaibach. Inni powracają tu regularnie w okresie wakacyjnym lub spędzają tu część roku pragnąc odpocząć od pracy i życia na kontynencie.

Cudzoziemcy mogą bez żadnych ograniczeń nabywać nieruchomości w Republice Dominikańskiej. Nieruchomości są tu stosunkowo tanie. Nasza firma Rellox pomoże w realizacji wszystkich formalności związanych z zakupem nieruchomości. Spełnimy Twój sen o życiu w egzotycznym miejscu, istnym raju na ziemi!

Oferta nieruchomości na Karaibach

Oferta nieruchomości w Republice Dominikany

Jeżeli zdecydowali się Państwo nabyć nieruchomość w Republice Dominikany, najprawdopodobniej poszukujecie mieszkania w jednym z licznych kompleksów mieszkalnych lub własnej willi. Istnieje jeszcze trzecia, trochę bardziej skomplikowana możliwość, a to nabycie gruntu pod budowę własnego domu.

Do wyboru jest bogata oferta apartamentów w luksusowych projektach deweloperskich usytuowanych w pierwszej linii brzegowej lub w pobliżu plaży, a także niedaleko pól golfowych. Można również zdecydować się na mieszkanie w strzeżonym i ogrodzonym kompleksie rezydencyjnym lub w kondominium.

Dla tych, którzy chcą spędzać na Karaibach więcej czasu, idealnym rozwiązaniem będzie nabycie własnej willi. Budynek wolno stojący można nabyć już od około 150 000 USD. Bogatsza oferta bardziej ekskluzywnych nieruchomości zaczyna się od 200 000 USD. Do wyboru jest szeroka gama budynków o różnym standardzie, komforcie i umiejscowieniu.

Dlaczego warto wybrać Dominikanę:

  • Wspaniała pogoda przez cały rok.
  • Piękne morze z długimi białymi plażami.
  • Egzotyczna przyroda w wielu miejscach jeszcze niedotknięta przez cywilizację oraz turystykę.
  • Spokojny, zrelaksowany styl życia.
  • Doskonałe jedzenie i picie.
  • Przyjaźni ludzie.
  • Stabilna sytuacja gospodarcza.
  • Możliwość prowadzenia własnego interesu oraz inwestowania.

Podstawowe informacje o Republice Dominikany

Republika Dominikany ma ponad 9 milionów mieszkańców. Większość z nich to katolicy. Językiem urzędowym jest hiszpański, ale można się porozumieć i w języku angielskim lub francuskim. Stolicą jest Santo Domingo.

Waluta to peso dominikańskie, ale szczególnie w ośrodkach turystycznych nie ma problemu z płatnością w dolarach lub euro. Pieniądze należy wymieniać wyłącznie w bankach lub certyfikowanych kantorach. Opuszczając kraj można wywieźć maksymalnie 10 000 USD (lub równowartość w innej walucie).

Wiza

Obywatele Polski udając się na Dominikanę na okres do 90 dni nie potrzebują wizy. Wymagana jest natomiast tzw. Karta turystyczna (Tarjeta de Turismo), którą można wyrobić w konsulacie lub bezpośrednio na lotnisku. Wyrobienie karty kosztuje około 10 dolarów.

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna spełnia europejskie standardy. Najczęściej potrzebną pomoc oferują placówki prywatne, dlatego w razie konieczności należy się przygotować na opłaty. Przed wyjazdem zaleca się wyrobienie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego. Wszelkie koszty leczenia na Dominikanie poniesione przez osobę ubezpieczoną zostaną zwrócone po powrocie do kraju.

Numer alarmowy (taki sam jak w Stanach Zjednoczonych) to 911.

Pożyteczne linki:

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: