Chorwacja: zmiany w sektorze ekskluzywnych nieruchomości

Po wstąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej wzrosło zainteresowanie miejscowym rynkiem nieruchomości. Zamożniejsi inwestorzy poszukują tutaj ekskluzywniejszych posiadłości na sprzedaż.

Po przystąpieniu do UE w lipcu 2013 roku nie od razu odnotowano jakiekolwiek zmiany. Ze względu na niekorzystną sytuację panującą na międzynarodowych rynkach kapitałowych, ceny nieruchomości w tym kraju systematycznie spadały i osiągnęły 30 % niższy poziom niż rok przed kryzysem (przed 2007 r.).

W 2014 r. należy oczekiwać wzrostu inwestycji w segmencie turystyki. Powinno to pozytywnie wpłynąć na wzrost cen chorwackich nieruchomości. Już teraz można to zauważyć w popularniejszych rejonach, jak np. w Dubrowniku, gdzie ceny wahają się od 3 do 4 000 euro za metr kwadratowy.

Chorwackie nieruchomości przyciągają inwestorów ze wszystkich zakątków Europy i Ameryki Północnej. Przed kryzysem gospodarczym i finansowym większość inwestorów pochodziła z Wielkiej Brytanii. W trakcie trwania kryzysu największe zainteresowanie nieruchomościami wykazywali mieszkańcy Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie uwaga skupiona jest na willach oraz innych nieruchomościach ulokowanych na wybrzeżu i na wyspach. Rejony te przyciągają rodziny z dziećmi, emerytów, miłośników żeglarstwa oraz innych sportów wodnych.

» Bogata oferta nieruchomości w Chorwacji

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: