Ceny nieruchomości we Włoszech pozostają stabilne

Specjaliści z sektora nieruchomości oczekują, że w 2013 roku włoski rynek nie dotkną żadne wyraźne zmiany.  

Ceny nieruchomości w niektórych regionach Włoch osiągnęły historyczne minimum. W samym zeszłym roku ceny spadły o 12%. Ma to oczywiście negatywny wpływ na ekonomikę całego kraju, ale z drugiej strony, spadek cen przyciąga zagranicznych inwestorów. Ich liczba nie jest tak duża, jak w Hiszpanii, gdzie wypływa to z wyraźniejszej obniżki cen nieruchomości. Dzięki znaczącym światowym mediom, które interesowały się drastycznym spadkiem cen nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim, oczy inwestorów z całego świata skierowały się na Hiszpanię.

Statystyki pokazują, że największym zainteresowaniem we Włoszech cieszą się mniejsze apartamenty dwupokojowe, a najpopularniejszym regionem pozostaje Liguria oraz okolice jeziora Lago di Garda i innych jezior. Ponad 40 % nabywców wybiera nieruchomości nowe lub znajdujące się w doskonałym stanie. Sporo kupujących jest zainteresowanych nabyciem obiektu mieszkalnego przed rekonstrukcją lub skupia się tylko i wyłącznie na znalezieniu domu w tradycyjnym, włoskim stylu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także nieruchomości w Toskanii, gdzie dominuje piękna przyroda i liczne zabytki architektoniczne. Inwestorzy zastanawiający się nad wyborem odpowiedniej dla siebie nieruchomości, powinni nie zwlekać z podjęciem decyzji dopóki ceny nieruchomości utrzymują się na niskim poziomie.

» Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nieruchomości we Włoszech.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: