Zagraniczni nabywcy są zainteresowani nieruchomościami w Hiszpanii

Rynek nieruchomości w Hiszpanii wciąż wykazuje tendencje spadkowe. W porównaniu z 2010 rokiem, w ubiegłym roku transakcje spadły o 17 %. Według szacunków, ten trend się utrzyma. Z tej sytuacji korzystają inwestorzy z pozostałych krajów Europy.

Wygląda na to, że kryzys bankowy wywoła totalną wojnę cenową. Tylko w zeszłym miesiącu, sprzedawcy obniżyli ceny nieruchomości o 10 %. Właśnie ta sytuacja przyciąga zagranicznych nabywców.

Według rejestru właścicieli hiszpańskich nieruchomości, sprzedaż zagranicznym nabywcom wzrosła w 2011 roku o 12,3 %. W dużej mierze przyczynili się do tego Francuzi, Niemcy i Rosjanie, którzy skorzystali ze spadku cen nieruchomości. Sytuacja ta skusiła także Polaków, Czechów, Słowaków oraz Węgrów. Jedynym wyjątkiem są Brytyjczycy, Irlandczycy oraz Holendrzy.

W 2011 roku nieruchomość w Hiszpanii nabyło o 7,6 % mniej Brytyjczyków, niż w 2010 roku, ale i tak, nadal znajdują się na pierwszym miejscu. W ubiegłym roku 4 294 Brytyjczyków nabyło tu mieszkanie czy dom wakacyjny i zaledwie o połowę mniej Francuzów (2 110). Domy wakacyjne w Hiszpanii posiada w sumie 22 260 nabywców z zagraniczny. Wciąż jest do dyspozycji 400 tysięcy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży zagranicznym inwestorom.

Oferty nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: