Wzrost zainteresowania nieruchomościami w Chorwacji

Po wstąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej nasiliło się zainteresowanie lokalnymi nieruchomościami. W pierwszym kwartale 2014 roku popyt wzrósł o około 30%. Najwięcej nabywców pochodzi z Niemiec i Austrii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także wśród Polaków, Czechów, Słowaków i Węgrów.

Ceny tutejszych nieruchomości utrzymują się na dość stabilnym poziomie i nawet po wstąpieniu Chorwacji do UE, nie odnotowano żadnego gwałtownego ich wzrostu. Odkąd Chorwacja stała się państwem członkowskim, zyskała większą wiarygodność, a tym samym wzrosło zainteresowanie inwestorów o obiekty w tym kraju.

Polecamy artykuł o możliwościach finansowania zakupu nieruchomości w Chorwacji.

Można zauważyć, że sprzedaż wzrasta już od lata 2013 roku i skupiona jest przede wszystkim na nieruchomościach w dobrym stanie technicznym i położonych najlepiej w prestiżowych oraz atrakcyjnych rejonach Chorwacji.

Wzrosła jakość nowo budowanych nieruchomości

Inwestorzy w Chorwacji powinni być zainteresowani informacją o pozytywnych zmianach dotyczących jakości nowo budowanych nieruchomości oraz o uproszczeniu procedur administracyjnych. Cały kataster nieruchomości został przeniesiony do systemu elektronicznego, co znacznie upraszcza i przyspiesza wiele procesów administracyjnych. Nowe projekty budowlane są nowoczesne i mogą śmiało konkurować z projektami deweloperskimi w Europie Zachodniej.

Ciekawostką jest wzrost zainteresowania chorwackimi nieruchomościami wśród obywateli sąsiedniej Słowenii. Wypływa to z bliskości obu państw oraz z faktu, że wielu Słoweńców ma chorwackie korzenie.

Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości z widokiem na morze i położone w odległości spaceru od plaży. Można oczekiwać, że wraz ze wzrostem zainteresowania wzrosną i ceny nieruchomości. Niewątpliwie wpłynie na to także ograniczona ilość nadmorskich obiektów.

Porównując obiekty mieszkalne położone w rejonach nadmorskich FrancjiWłoch, chorwackie nieruchomości powinny utrzymać się na dość niskim pułapie cenowym. Dlatego teraz jest dobry moment na nabycie nieruchomości w tym kraju. Aktualna oferta jest jeszcze na tyle bogata, różnorodna i na dość przystępnym oraz relatywnie niskim poziomie, że powinna zainteresować wielu inwestorów oraz osoby marzące o mieszkaniu w tym malowniczym kraju.

Oferta nieruchomości w Chorwacji

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: