Wycieczka do Dubaju to wydarzenie z dużym wyrzutem adrenaliny

Dubaj przyciąga turystów między innymi dzięki atrakcjom na poziomie światowym, urozmaiconemu krajobrazowi i wysokim temperaturom w okresie całego roku. Niezależnie od tego, czy przyciąga Cię jazda na rollercoasterze, czy na wielbłądzie, poławianie dużych ryb czy też skok tandemowy, Dubaj zapewnia niesamowitą ilość ekscytującej zabawy.

Dubaj z góry

Jeden z najbardziej interesujących widoków, eleganckie drapacze chmur i ogromne wydmy, to wszystko można zobaczyć z góry. Za 248 EUR to wszystko można zobaczyć lecąc balonem na gorące powietrze nad tajemniczą Pustynią Syryjską spoglądając z góry na przemieszczające się stada gazeli i wielbłądów. Towarzyszyć Wam będzie sokolnik, który zademonstruje lot sokoła.  Po wylądowaniu konwojem składającym się z Land Rowerów  zostaniecie przewiezieni na śniadanie do obozowiska Beduinów.


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay

Widok na poniekąd kontrastową panoramę zapewni Wam przelot hydroplanem Cessna. Z wysokości 450 metrów zobaczycie takie perełki architektoniczne jak np. Burj Khalifa, Palm Jumeirah, czy też nowy największy na świecie Diabelski Młyn Ain Dubai. Za dopłatą 31 EUR możesz zająć miejsce bezpośrednio obok pilota. Dla pozostałych pasażerów cena przelotu wynosi około 195 EUR.

Foto: Andrey_Popov / Shutterstock

Przeżycia na morzu

Rano około godziny siódmej wypływają łodzie rybackie na połów na otwartym morzu. Możesz wraz z nimi udać się na połów, który odbywa się na wodach oddalonych o około 45 kilometrów od wybrzeża, w wodach tych występuje zadziwiająco duża ilość gatunków ryb. Całe wyposażenie można sobie wypożyczyć. Jeżeli zamiast ryb chciałbyś schwytać dużą ilość „brązu” wybierz się na popołudniową wycieczkę wzdłuż wybrzeża, która łączy połów ryb z pływaniem i rejsem wycieczkowym. Po drodze można zakotwiczyć w spokojnej zatoce,  nurkować i spróbować świeżo grillowanych złowionych ryb. Ceny za rejs po morzy wahają się około 92 EUR od osoby.Foto: oneinchpunch / Shutterstock

Dubaj to miasto nieograniczonych możliwości i szans inwestycyjnych. Stań się jego częścią.  Kup nieruchomość w Dubaju, czerp z tego fascynującego miasta całymi haustami a podczas swojej nieobecności inkasuj pieniądze z tytułu najmu. Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w wyborze.


Przygody na pustyni

Nieskończony krajobraz piaskowy wokół Dubaju skrywa niezapomniane przeżycia o dużej dozie adrenaliny. W ciągu dnia możesz odwiedzić farmę wielbłądów, odbyć rajd samochodem terenowym lub quadem albo spróbować sandboardingu. Ceny za to jednodniowe safari rozpoczynają się od 75 EUR. Na pustyni możesz także spędzić noc i to na „dziko” bez gorącego prysznica i wygodnego łózka. Po kolacji siądziesz przy ognisku i przed snem możesz obserwować gwiazdy. Nocne safari kosztuje 283 EUR od osoby.

Foto: oneinchpunch / Shutterstock

Kolacja z widokiem

Jeśli chodzi o doświadczenia kulinarne, Dubaj oferuje wyjątkową kombinację wspaniałych widoków i potraw przygotowanych przez światowych szefów kuchni. Zarezerwuj stolik przy oknie w restauracji At.mosphere na 122. piętrze drapacza chmur Burdż Chalifa lub odwiedź restaurację Weslodge znajdującą się na 68. piętrze hotelu JW Marriott Marquis z widokiem na najwyższy drapacz chmur świata. „Dinner in the sky“ stanowi dla jedzenia z widokiem nowy wymiar.  Możesz dać się przywiązać i wraz ze stołem i pozostałymi współbiesiadnikami pozwolić się podnieść dźwigiem na wysokość 45 metrów i na tym poziomie zjeść obiad lub kolację. Ta przyjemność będzie Cię kosztować 147 EUR.

Foto: Selim Mohammed / Pixabay

Swobodne spadanie

Dubaj należy do najbardziej ulubionej destynacji tzw. skydiverów. Przeżyć związanych ze swobodnym spadaniem możesz zakosztować nad sztucznymi wyspami, nad pustynią lub w tunelu aerodynamicznym. Skok tandemowy z instruktorem możesz odbyć bez żadnego doświadczenia za 353 do 457 EUR.  Jeżeli poszukujesz przeżyć mniej ekstremalnych odwiedź iFLY Dubai w centrum handlowym City Centre Mirdif, gdzie w tunelu aerodynamicznym bez spadochronu polatasz jak super bohater. Ceny za dwa loty zaczynają się od 46 EUR. Podobnie rozrusza krew zjazd po najdłuższej w świecie miejskiej zipline nad Dubai Marina. Z wysokości 170 metrów zjedziesz z prędkością 80 km/h. Cena za ten zjazd to 134 EUR.

Foto: Black Kings / Shutterstock

Zabawy w wodzie

W Dubaju znajdziesz kilka wspaniałych aquaparków. W aquaparku Aquaventure, który jest największym aquaparkiem, możesz zjechać na największym w świecie toboganie. Wild Wadi Waterpark w stylu „nocy arabskich“ posiada 30 zjeżdżalni i atrakcji, ale także penthausy do odpoczynku przy rzece. Legoland Water Park z 20 wodnymi atrakcjami stanowi najlepszy wybór dla dzieci poniżej 12 lat. Bilet wstępu do aquaparków dla dorosłych to około 57 EUR.

Parki zabaw

Przy odwiedzinach Dubaju zdecydowanie nie można pominąć parków zabaw. Atrakcje w parku Motiongate są inspirowane filmami  hollywoodzkimi  takimi jak Pogromcy duchów lub Shrek. Dla rodzin z dziećmi polecamy Lego land i jego 40 atrakcji. IMG Worlds of Adventure to największy na świecie kryty park zabaw, gdzie ozywają dinozaury i bohaterowie z animowanych bajek i komiksów. VR Park Dubai sprawi radość każdemu graczowi gier komputerowych. Bilety w cenie 31 do 59 EUR.

Zalecane

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: