Włoski rynek nieruchomości przeżywa załamanie

Według najnowszych raportów, włoski rynek nieruchomości przeżywa jeden z największych kryzysów finansowych w historii. Włochy były jednym z państw, w którym był bardzo duży odsetek zagranicznych rezydentów. Przyciągały ich tu nie tylko wspaniałe zabytki architektury. Ostatnimi czasy drastycznie spadły ceny wszystkich nieruchomości we Włoszech.

Szybki spadek cen, jest przede wszystkim związany ze wzrostem podatków od nieruchomości oraz kryzysem w strefie euro. Kolejnym czynnikiem jest niechęć banków i firm pożyczkowych, do udzielania kredytów i pożyczek na zakup nieruchomości.

Aktualne warunki panujące na włoskim rynku, stwarzają doskonałą okazję do nabycia nieruchomości. Niektórzy jednak nadal spekulują i czekają na kolejny spadek cen. Według pośredników nieruchomości, ceny zaczęły spadać już dwa lata temu, a tendencja ta w najbliższych miesiącach prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Cena niektórych nieruchomości już teraz spadła o połowę. Trochę lepsza sytuacja jest w Rzymie, ale i tutaj spadek wynosił prawie 10 %.

Ekonomista Alessandra Antonelliho z Rzymu twierdzi, że w najbliższych latach może dojść do dalszego spadku cen od 15 do 25 %. Jednocześnie zgadza się z tym, że sytuacja przyciąga większą ilość nabywców. W jego ocenie, rynek nieruchomości wzmocni się, ale nie jest jasne, kiedy to nastąpi.

Włochy przyciągają wielu zagranicznych inwestorów, którzy odnajdują tu perełki architektury oraz niesamowity, południowoeuropejski klimat. Godnym uwagi jest także fakt, że Włochy nie stawiają żadnych przeszkód dla nabywców z zagranicy.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: