W Paryżu ceny nieruchomości prawdopodobnie przekroczą 8 000 eur za m2

Według szacunków ceny na paryskim rynku nieruchomościami wyraźnie się zwiększą. Cena za m2 mogłaby pokonać granicę 8 000 eur. "W okresie grudzień-luty ceny wzrosły o 5,3 %. A ten trend będzie prawdopodobnie trwał nadal," szacuje Thierry Delesalle, dyrektor komitetu ds. rynku nieruchomościami i asocjacji notarialnej. W okresie grudzień-luty ceny w Paryżu były w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wyższe o 18,7 %.

W związku z tym nastąpił spadek sprzedaży nieruchomości. W styczniu i lutym miesięcznie zostało zrealizowanych w regionie francuskim Ile-de-France około 10 000 transakcji, podczas gdy w grudniu to było jeszcze 19 400. Specjaliści szacują, że sytuacja się odwróci i rynek nieruchomości w Paryżu się znormalizuje.

Ze względu na swoją typową francuską charakterystykę metropolia francuska przyciąga do zakupu nieruchomości również gości zagranicznych. Firma Rellox oferuje apartamenty w Paryżu, które służą jako połączenie własnego użytkowania i dalszego wynajmu. Nieruchomość można użytkować kilka tygodni w roku, przez resztę roku ją wynajmować i uzyskiwać przychody z wynajmu. Całym serwisem związanym z wynajmem, podatkami itp. zajmuje się wybrana przez developera firma.

Więcej o zakupie nieruchomości we Francji.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: