Rozwój rynku nieruchomości na Florydzie w trzecim kwartale 2013 roku

W ostatnim kwartale 2013 roku rynek nieruchomości na Florydzie, a zwłaszcza w rejonie Sarasota, odnotował dynamiczny rozwój. Na tą sytuację miały wpływ następujące czynniki:

Trzeci kwartał roku jest zazwyczaj najsłabszym okresem, w którym sprzedaje się najmniej nieruchomości. Jednak w 2013 roku właśnie w tym okresie sprzedało się najwięcej nieruchomości za ostatnie trzy lata i jednocześnie sprzedaż była większa niż w pierwszym kwartale roku. Roczne tempo wzrostu przekroczyło 18%. Największy wzrost odnotowano w sektorze luksusowych nieruchomości, w którym wyniósł ponad 50%.

Kolejną pozytywną tendencją wskazującą na stabilizowanie się rynku, jest zmniejszenie ilości nieruchomości zajętych przez banki za niespłacane hipoteki. W trzecim kwartale 2012 roku była to około jedna trzecia, obecnie ich liczba zmniejszyła się na jedną piątą.

Jednocześnie jesteśmy świadkami stopniowej podwyżki cen. Wzrosła sprzedaż nieruchomości za 200 – 500 tysięcy USD. W przypadku niektórych obiektów, ich wartość rynkowa wzrosła na 200 tysięcy USD.

Zwiększa się również ilość nieruchomości na sprzedaż dając potencjalnym nabywcom bardziej zróżnicowaną ofertę. To również prowadzi do stabilizacji rynku.

Podsumowując, połączenie wszystkich powyższych tendencji wraz ze wzrostem stóp procentowych doprowadziło do wzmożonej aktywności na rynku w skali, która nie miała miejsca w ciągu ostatnich trzech lat.

» Oferta nieruchomości w USA

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: