Rośnie zainteresowanie nieruchomościami w Niemczech

Największą popularnością na europejskim rynku nieruchomości cieszą się obiekty w Hiszpanii. Przyczyną takiej sytuacji jest spadek cen nieruchomości w tym kraju. Według serwera TheMoveChannel, w sierpniu tego roku sytuacja polepszyła się także na rynku nieruchomości w Niemczech, a to za sprawą spadku kursu euro. Dzięki temu, Niemcy znalazły się wśród dziesiątki najpopularniejszych krajów.

Przez wiele lat Niemcy były uważane za bezpieczny azyl inwestycyjny w niepewnej gospodarce europejskiej. Sytuacja ta nie zmieniła się nawet po obniżeniu ratingu przez Agencję Moody i nie miała negatywnego wpływu na niemiecki rynek nieruchomości. Wręcz przeciwnie. W porównaniu z liczbą nabywców w poprzednich miesiącach, liczba zainteresowanych wzrosła obecnie prawie dwukrotnie.

Niemcy uplasowały się na dziewiątym miejscu w rankingu najpopularniejszych krajów. Wyprzedziły nawet Grecję i Bułgarię, które w lipcu wysunęły się na czołówkę rankingu.

Wzrostowi zainteresowania nieruchomościami w Niemczech towarzyszyło kolejne zaskoczenie, a mianowicie wyraźne zwiększenie zainteresowania Maltą. Ta mała wyspa posunęła się o cztery miejsca do przodu w rankingu, prześcigając tym samym i Niemcy.
Po raz ostatni Niemcy trafiły do pierwszej dziesiątki we wrześniu 2011 roku, kiedy to według statystyk, nieruchomościami w tym kraju było zainteresowanych 2,19% potencjalnych nabywców. Rok później liczba ta wzrosła do 2,38%. Podobnie było i z Maltą: zainteresowanie wzrosło z 2,59% w maju, na obecne 2,68%.

Według kierownika serwera TheMoveChannel Dana Johnsona, recesja gospodarcza miała różny wpływ na poszczególne kraje. Już na pierwszy rzut oka widać, że Hiszpania jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, a mimo to zainteresowanie nieruchomościami jest dość wysokie. Ludzie chcą skorzystać z okazji nabycia w tym kraju nieruchomości wakacyjnych za niską cenę. W przeciwieństwie do rynku hiszpańskiego, zainteresowanie nieruchomościami w Niemczech wynika z ustabilizowanej sytuacji gospodarczej tego kraju. W porównaniu z Hiszpanią, ceny nieruchomości w Niemczech rosną.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: