Rellox był cytowany w obszernej analizie zagranicznego rynku nieruchomości w Gazecie Wyborczej

Gazeta Wyborca, jeden z najpopularniejszych dzienników w Europie, zwróciła się do firmy Rellox przygotowując obszerną analizę zagranicznego rynku nieruchomości.

Polaków nękają niskie oprocentowanie depozytów i rosnąca inflacja, która wciąż atakuje oszczędności. Wielu rozwiązuje tę sytuację, inwestując w nieruchomości, których wartość rośnie, nawet podczas pandemii. Mając na celu większą dywersyfikację, ale także bezproblemowe wakacje dla siebie i swoich rodzin, inwestorzy poszukują nieruchomości za granicą. W artykule przedstawiono kształtowanie się cen oraz wskazano, w jakich krajach warto inwestować.

Najpopularniejszym celem inwestorów od dawna jest Chorwacja, która jest interesująca dla ponad jednej trzeciej klientów. Inne kraje, którymi kupujący interesują się najczęściej, to Austria, HiszpaniaWłochy. Z pozostałych krajów warto również wspomnieć o Słowacji, Szwajcarii, Dominikanie, USA i Dubaju.

Klienci Rellox są najbardziej zainteresowani połączeniem własnego użytkowania z dalszym wynajmem. Prawie połowa zainteresowanych nieruchomościami za granicą poszukuje takiej alternatywy. Dlatego bardzo popularne są projekty, w których zapewnione jest pełne zarządzanie nieruchomością, w tym dalszym wynajem. Ten model jest szczególnie popularny w Austrii. Pozostałe 41% klientów poszukuje nieruchomości tylko na własny wypoczynek, a 11% kupuje zagraniczne nieruchomości tylko pod wynajem.

A w jakich cenach są najczęściej poszukiwane nieruchomości? Udział większościowy mieści się w przedziale cenowym od 250 000 EUR do 500 000 EUR, ponad jedna trzecia zapytań dotyczy ceny od 100 000 EUR do 250 000 EUR.

Rellox jest często cytowany w mediach polskich i międzynarodowych, co potwierdza jego pozycję lidera na rynku nieruchomości zagranicznych nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: