Pięć włoskich regionów nadających się na stylową emeryturę

Włochy są idealnym miejscem dla każdego, kto po przejściu na emeryturę marzy o wyjeździe za granicę. Ten kraj oferuje wspaniałą różnorodność przyrody, doskonały system opieki medycznej i wysokiej jakości żywienie oraz wina, ze względu na które przyjeżdżają ludzie z całego świata.

Kiedy człowiek zdecyduje się już, że właśnie tu chciałby spędzić okres emerytalny, pojawia się pytanie, jaki obszar wybrać w tej specyficznej sytuacji. Można wybrać spośród tych pięciu regionów, w których będziecie mieć Państwo gwarancję królewskiego statusu emeryta.

Lombardia

Jeżeli przez cały okres produktywny oszczędzaliście Państwo i chcecie cieszyć się luksusem na starość, nie ma lepszego wyboru niż Lombardia. W tym malowniczym regionie koszty utrzymania są raczej bardzo wysokie, ale tutaj znajdziemy na przykład zabytkową architekturę i luksusowe sklepy w centrum mody światowej w Mediolanie, a także wspaniałą przyrodę i relaksującą atmosferę w okolicach jeziora Lago di Como, gdzie wypoczywają sławni i bogaci. Według portalu Numbeo wynajem apartamentu z jedną sypialnią w centrum Mediolanu kosztuje 950 eur a na obrzeżach miasta 660 eur miesięcznie. Ceny mieszkań wynoszą od 3 300 do 8 700 eur za metr kwadratowy w zależności od odległości od centrum.

Sycylia

Sycylia przyciąga pięknymi plażami i wyjątkowo niskimi kosztami utrzymania. Dlatego jest idealna dla każdego, kto chce ze swoich oszczędności korzystać jak najdłużej. Czeka tu na Państwa najlepsza kuchnia, piaszczyste plaże, festiwale wina i temperamentni Sycylijczycy. Życie płynie tu w przyjemnym, spokojnym tempie. Wynajem apartamentu z jedną sypialnią w centrum stolicy Palermo wynosi około 390 eur, na obrzeżach miasta 270 eur natomiast przy zakupie waha się od 1 280 do 3 050 eur za metr kwadratowy.

Puglia

Być może już widzą Państwo siebie na leżaku na plaży z białym piaskiem, obmywanej przezroczystym morzem. W takim przypadku zalecamy rozejrzeć się za nieruchomością w Puglii, gdzie nie musimy się martwić tłumami turystów. Można cieszyć się na jedne z najlepszych przeżyć kulinarnych we Włoszech oraz stosunkowo niskie koszty życia. Cena wynajmu apartamentu z jedną sypialnią w centrum miasta wynosi około 400 eur, poza centrum 324 eur, a cena kupna wynosi od 2 170 do 3 250 eur za metr kwadratowy.

Lacjum

W regionie Lacjum leży Rzym, tętniące życiem miasto ze wspaniałą ofertą usług w obszarze opieki medycznej, gdzie z łatwością można porozumieć się w języku angielskim. To także miasto o bogatej historii i życiu kulturalnym. Ale nie szukajmy tu spokojnego miejsca na odpoczynek, coś dla siebie znajdą tu raczej miłośnicy przygody, którym nie przeszkadza miejskie życie pełne żywiołu. W centrum należy liczyć się z czynszem w kwocie około 975 eur miesięcznie, na obrzeżach miasta o 300 eur mniej (za apartament z jedną sypialnią). Cena kupna za metr kwadratowy sięga od 4 000 do 10 000 eur.

Toskania

Toskania z zielonymi wzgórzami i rozciągającymi się winnicami to spełnienie marzeń miłośników wina. Stolica Florencja oferuje przeżycia kulturalne ze wspaniałą architekturą. Wybrzeże toskańskie jest pokryte czystymi plażami o doskonałych warunkach do kąpieli. Wynajem naszego przykładowego apartamentu kosztuje w centrum miasta średnio 650 eur, poza centrum 500 eur miesięcznie. Przy zakupie należy liczyć się z 3 240 do 4 800 euro za metr kwadratowy.

Zdjęcie: Ekaterina Pokrovsky/Shutterstock

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: