Nieruchomości w Chorwacji: ceny trzymają się na stabilnym poziomie

Ceny nieruchomości w Chorwacji po trwającym dwa lata umiarkowanym spadku zaczynają się stabilizować. W styczniu tego roku nastąpił w porównaniu miesięcznym wzrost cen o 0,4 %. W stosunku rocznym ceny są ciągle o 3,8 % niżej.

Od początku ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego we wrześniu 2008 roku nastąpił spadek indeksu cenowego nieruchomości chorwackich o 11 %. Styczniowy wzrost jest już trzecim po sobie idącym wzrostem w stosunku miesięcznym.

Spadek cen nieruchomości w wyniku kryzysu nie był tu w stosunku do innych krajów nijak dramatyczny. Chorwacja jest najbardziej popularną destynacją turystyczną nad Adriatykiem. Oferuje gościom piękne pofałdowane wybrzeże z licznymi różnorodnymi plażami, z przezroczystą wodą i liczne atrakcje oraz usługi na solidnym poziomie. I dlatego tutejszy rynek był na przejawy kryzysu w znacznym stopniu odporny.

Średnia cena nieruchomości w pobliżu wybrzeża morskiego w styczniu 2011 była na poziomie 1 864 € za metr kwadratowy. Ceny apartamentów w nadmorskich lokalizacjach wahały się na poziomie 2 055 € za metr kwadratowy. Ceny domów na Wybrzeżu Adriatyku następnie średnio wynosiły 1 564 € za metr kwadratowy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dot. zakupu nieruchomości w Chorwacji lub odwiedź naszą bazę danych nieruchomości w Chorwacji na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: