Nieruchomości w Berlinie – jedna z najbezpieczniejszych inwestycji w Europie

Niemiecki rynek nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych rynków w Europie, który przyciąga mniejszych i większych inwestorów. Inwestycje w nieruchomości stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród zagranicznych inwestorów, ale i wśród samych Niemców. Największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim Berlin.

W całych Niemczech mieszkanie własnościowe podsiada 40 % osób, w samym Berlinie jedynie 14 %. Obecnie trend ten ulega zmianie i zainteresowanie nabyciem nieruchomości na własność wzrasta. Sytuacja ta związana jest ze zmianami podatkowymi – po dziesięciu latach posiadania praw własnościowych, nie płaci się podatku od zysków. Kolejnym czynnikiem są możliwości korzystnego wynajęcia nieruchomości oraz niskie oprocentowanie hipoteki.

Zainteresowanie Berlinem wciąż rośnie. Do miasta przyjeżdża dużo obcokrajowców, realizuje się tu wiele nowych inwestycji, a w 2014 roku planowane jest otwarcie nowego lotniska międzynarodowego. Ponadto kraj ten pozostaje motorem całej gospodarki europejskiej.

Stolica Niemiec przechodzi dość duże zmiany. Powstaje coraz więcej nowych obiektów mieszkalnych, które i tak są niewystarczające dla wciąż rosnącej liczby mieszkańców miasta. Znacząco wzrastają czynsze oraz ceny nieruchomości. Nie są jeszcze tak wysokie jak np. w Monachium, Hamburgu lub Stuttgardzie. Patrząc z historycznego punktu widzenia, berlińskie ceny nieruchomości utrzymują się wciąż na bardzo niskim poziomie.

Porównując ceny i z innymi europejskimi metropoliami, Berlin jest bardzo tani. Ponadto niemiecki rynek nieruchomości nie odnotował żadnego wyraźnego boomu, dzięki czemu jest uważany za bezpieczne miejsce do inwestycji.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: