Nieruchomości w Alpach i korzystne dochody z najmu

Nabywcy nieruchomości położonych w Alpach, kierują się nie tylko wizją przyjemne spędzonego czasu wolnego i odpoczynku na łonie pięknej górskiej przyrody, ale i perspektywą dobrej inwestycji. Dochody z najmu mogą wynieść aż 7% w skali roku.

Osoby dysponujące odpowiednimi, jeszcze nieulokowanymi funduszami, na pewno zastanawiają się, jak zainwestować swoje oszczędności i uchronić je chociażby przed inflacją. W ostatnich latach stopy procentowe utrzymują się na bardzo niskim poziomie. Na przykład Bank of England starając się wyprowadzić gospodarkę z kryzysu, już cztery lata utrzymuje stopę procentową na poziomie 0,5%. Jeszcze ostrożniejszy jest Europejski Bank Centralny, który ustanowił stopę procentową dla całej strefy euro na 0,25%.

Jednym z rozwiązań jak uchronić swoje oszczędności, jest zakup nieruchomości w Alpach. Jest to doskonała, opłacalna inwestycja, która dodatkowo przynosi kilka korzyści:

  • stałe roczne dochody z najmu
  • doskonały relaks we własnym apartamencie lub domu w otoczeniu pięknej alpejskiej przyrody
  • stopniowy wzrost wartości nieruchomości

Wynajęcie nieruchomości

Właściciele mogą wynajmować swoją nieruchomość w okresie, w którym z niej nie korzystają. Cały proces jest bardzo prosty. Właściciel apartamentu lub domu podpisze umowę z operatorem, który działa w jego imieniu i zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z wynajmem. Osoby stawiające na pewność, mogą podpisać umowę z gwarantowanym rocznym dochodem, który zazwyczaj wynosi około 5%. W tym przypadku ryzyko związane z wynajęciem nieruchomości w pełni ponosi operator. Decydując się na elastyczny przychód, jego wysokość wynika z realnego czasu, w którym nieruchomość jest wynajęta. Dla właściciela stanowi to nieco większe ryzyko, które z drugiej strony może być skompensowane wyższym zyskiem.

Wybór odpowiedniej nieruchomości w Alpach

Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze odpowiedniej nieruchomości. Warto zwracać uwagę nie tylko na okazyjną cenę, ale i potencjał obiektu pod kątem przyszłego wynajmu. I tu najważniejszą rolę odgrywa położenie nieruchomości.

Najlepiej szukać nieruchomości w pobliżu stoków narciarskich, wyciągów lub przystanku ski busów. Nie bez znaczenie jest także odległość od lotniska i stacji kolejowej, ponieważ narciarze chcą spędzić jak najwięcej czasu na stoku, a nie w drodze.

Utrzymującym się trendem jest popyt na zakwaterowanie o wysokim standardzie lub w luksusowej nieruchomości. Nabycie takiej nieruchomości jest oczywiście związane z wyższym nakładem pieniężnym, ale zyski płynące z wynajmu są proporcjonalnie większe.

» Oferta nieruchomości w Alpach.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: