Nieruchomości na sprzedaż we Włoszech przyciągają zagranicznych inwestorów

Spadek cen mieszkań na włoskim rynku nieruchomości przyciąga zagranicznych nabywców. Co prawda całkowita sprzedaż spadła o około 26 %, ale inwestorzy z zagranicy często wykorzystują obecną ciężką sytuację gospodarczą panującą we Włoszech i kupują nieruchomości za stosunkowo niskie ceny.

W samym 2012 roku obcokrajowcy wydali we Włoszech ponad 2 mld euro, a sprzedaż nieruchomości rekreacyjnych wzrosła o 14 %. Wzrasta popyt na nieruchomości wśród zagranicznych nabywców, natomiast sami Włosi nie są zainteresowani inwestowaniem w rodzimy rynek.

Na przykład najwięcej sprzedanych nieruchomości w Toskanii trafia w ręce zagranicznych inwestorów. W szczególności nieruchomości o wartości powyżej 500.000 EUR są nieosiągalne dla dotkniętych przez kryzys gospodarczy włoskich inwestorów i tym samym stają się łupem dla zagranicznych nabywców.

Pomimo przewidywania ekspertów, że w 2011 roku rynek nieruchomości osiągnął swoje minimum, sytuacja nieznacznie pogorszyła się w 2012 roku. W ostatnich miesiącach sprzedaż wzrasta, a to dzięki zagranicznym inwestorom. W centrum zainteresowania znajdują się nie tylko nieruchomości w kurortach nadmorskich, ale i okolice jeziora Como i Garda.

Można zatem stwierdzić, że pomimo ogólnego spadku, jaki odnotował włoski rynek nieruchomości, nadal istnieje zainteresowanie kupnem obiektów z tego segmentu. Dotyczy to głównie nieruchomości o charakterze rekreacyjnym, które są atrakcyjne dla zagranicznych nabywców.

» Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nieruchomości we Włoszech.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: