Nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu należą do najbardziej atrakcyjnych we Francji

Kusi Cię urlop w słonecznym kraju? Odpowiada Ci francuski próżniaczy sposób spędzania wolnego czasu? Idealną destynacją mogłoby być Lazurowe Wybrzeże, które łączy w sobie upał i piasek z wszystkimi francuskimi specyficznymi elementami.

Możesz rozsmakowywać się we francuskich serach, wspaniałych winach, ale i croissantach czy słonych kołaczach, tak zwanych quiche. Dla prawdziwych miłośników tego miejsca istnieje możliwość nabycia na Lazurowym Wybrzeżu własnego apartamentu lub domu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu zakupu znajdziesz na stronie Nieruchomości Francja.

Swoją popularność Lazurowe Wybrzeże zdobyło już przed dwustoma laty, kiedy tutejsze plaże objawili Anglicy. Obszar nazwali Riwierą Francuską, dziś jednak częściej stosuje się nazwę Lazurowe Wybrzeże (Côte d’Azur). Tutejsza aura należy do najbardziej stałych w całym kraju, oferuje 300 słonecznych dni w roku, co zwiększa atrakcyjność tego miejsca. Chociaż tutejsze plaże nie należą do najczystszych, wśród turystów są ulubione. W niemałym stopniu do tego przyczynia się także fakt, że odbywają się tu prestiżowe imprezy towarzyskie, na przykład Grand Prix Monako Formuła 1 lub Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Lazurowym Wybrzeżem był pierwotnie nazywany pas plaży mniej więcej od Cannes do Menton z droższymi letniskami Antibes, Nicea i Monte Carlo. Niedawno obszar rozszerzył się o dalsze letniska mające raczej charakter rodzinny - Saint-Raphael, Sainte-Maxime i popularne Saint-Tropez. Czasami do letnisk Lazurowego Wybrzeża zalicza się także port w Marsylii.

Największym miastem Lazurowego Wybrzeża jest Nicea, gdzie znajduje się także lotnisko. Do miasta należy ośmiokilometrowe wybrzeże z czterdziestoma plażami kamiennymi. To ulubione letnisko dodatkowo oferuje gwarne życie miasta. Można pospacerować po Promenade des Anglais, na której znajduje się także ciekawy Hôtel Negresco przypominający wyglądem tort weselny. Odwiedzić można również targ rybny na Place Saint - François lub pozostałości katedry z XI wieku na wzgórzu La Château, skąd rozciąga się wspaniały widok na port i Zatokę Aniołów (Baie des Anges).

Cannes jest znane przede wszystkim z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który odbywa się w maju. Ta kiedyś rybacka wioska oferuje jednak o wiele więcej, stała się z niej luksusowe letnisko ze wspaniałą plażą i najwyższej klasy hotelami. Popularna jest promenada Croisette otoczona szeregiem palm, skąd rozciąga się widok na plaże z delikatnym białym piaskiem.

Oczywiście najbardziej znanym letniskiem na Lazurowym Wybrzeżu jest Saint-Tropez, gdzie odgrywa się popularna seria filmowa z żandarmem Cruchotem. Do rozmachu miasta przyczynił się aż pod koniec XIX wieku malarz impresjonistyczny Paul Signac, dzięki któremu miasto polubili inni artyści. Między innymi na przykład Francuski Catherine Deneuve lub Juliette Binoche. Najlepsze plaże znajdują się tu w odległości czterech i pół kilometra od centrum. Zatoka Pampelonne oferuje na kąpiel pięć kilometrów długi i trzydzieści metrów szeroki pas. Oprócz opalania na plaży i kąpieli można skorzystać z niektórych atrakcji wodnych - windsurfing, narciarstwo wodne lub nurkowanie.

Podobnie przyjemny klimat jak w Saint-Tropez czeka na Państwa także w Narbonne, Montepelliere lub Antibes. W ostatnio wymienionym letnisku Guy de Maupassant napisał kilka opowiadań. Głąb lądu Riwiery Francuskiej pokrywają porosty pachnącej macchie, ale też różne rodzaje sukulentów, aloe lub eukaliptusów.

Nie ma się, więc co dziwić, że wśród zainteresowanych zakupem nieruchomości już kilka lat zwycięża z przewagą właśnie Lazurowe Wybrzeże – Nicea, Cannes, St. Tropez. Można tu nabyć oczywiście ekskluzywną nieruchomość za kilka milionów eur, ale również standardowe apartamenty za około 150 tysięcy eur w mniejszych ośrodkach. Za podobną cenę można kupić także małe studio bezpośrednio w Nicei.

Cała Francja jest ulubiona przez turystów, do czego w niemałym stopniu przyczynia się francuski styl życia, Francuzi umieją korzystać z życia i jest to kraj smakoszy. Coś dla siebie znajdują tu miłośnicy dobrego wina, podkreślić należy również duże ilości jakościowych serów o najróżniejszych smakach i zapachach. Francja oferuje szerokie atrakcje sportowe - od surfowania, poprzez turystykę wysokogórską aż do narciarstwa. Ci, którzy nie przepadają zbytnio za sportem mogą sobie wybrać z licznych zabytków kultury, winnic, katedr i innych ciekawostek. Przyciąga też francuska metropolia - Paryż.

Zaciekawiły Państwa informacje dot. zakupu nieruchomości we Francji? Proszę przejrzeć naszą ofertę nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu. Można też zapoznać się ze szczegółami możliwości zakupu nieruchomości w innych krajach nadmorskich:

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: