Najlepszy okres na nabycie nieruchomości w Alpach

Wraz z nadchodzącym sezonem zimowym wzrasta również zainteresowania nieruchomościami w rejonach górskich. Właśnie teraz jest najlepszy okres na nabycie nieruchomości w górach. Jaka lokalizacja jest najlepsza?

Największym zainteresowaniem w Europie cieszą się nieruchomości w Alpach, natomiast w Stanach Zjednoczonych są to kurorty w Górach Skalistych. Panują tam doskonałe warunki do jazdy na nartach oraz nowoczesna infrastruktura. Na przykład nieruchomości w Aspen w Kolorado są jednymi z najdroższych w USA.

W przypadku nieruchomości w Alpach można oczekiwać długoterminowego rozwoju oraz stabilizacji rynku. Stopniowy wzrost cen związany jest ze stabilizacją światowej ekonomiki oraz niesłabnącym zainteresowaniem alpejskimi nieruchomościami. W Alpach wprowadzono ograniczenie w budowaniu nowych obiektów mieszkalnych, dlatego oferta jest bardzo ograniczona.

Poniżej prezentujemy sytuację w różnych krajach alpejskich:

Austria

Niektóre rankingi prezentujące najpopularniejsze ośrodki i kurorty zimowe często nie uwzględniają Austrii, chociaż panują tam doskonałe warunki pozwalające na uprawianie sportów zimowych. W regionie wciąż można wybrać z różnorodnych nieruchomości na sprzedaż z gwarantowanym dochodem z tytułu najmu krótkoterminowego turystom (około 5 - 7 %). Jak wybrać najodpowiedniejszą nieruchomość w Alpach do dalszego wynajmu? Na to i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Ceny nieruchomości w najpopularniejszych austriackich ośrodkach zimowych są znacznie niższe, niż np. w Szwajcarii lub Alpach Sabaudzkich. Na przykład w Kitzbühel ceny luksusowych nieruchomości zaczynają się od 8 000 aż po 15 000 (i więcej) euro/m².

Francja

Również francuski rynek nieruchomości odnotowuje stopniową stabilizację, dzięki czemu oferuje szeroki wachlarz obiektów inwestycyjnych. Ceny tamtejszych nieruchomości osiągają nawet 34 000 euro/m² (np. w ekskluzywnym ośrodku Courchevel). W mniej atrakcyjnych lokalizacjach można nabyć obiekt już za 4 000 euro/m² i za mniej.

Włochy

Podobnie jak we Francji, również we Włoszech ceny nieruchomości są bardzo różnorodne. W najlepszych ośrodkach zimowych w Dolomitach, jak np. Val Gardena lub Cortina d´Ampezzo, ceny są i o 100 % wyższe, niż w mniej popularnych kurortach, w których można znaleźć bardzo atrakcyjne i nowoczesne nieruchomości za przystępne ceny.

Szwajcaria

Korzystne położenie geograficzne, niezależność, oderwanie od wspólnej polityki Unii Europejskiej oraz wysoki standard wpływają na wzrost popularności Szwajcarii. Dlatego zainteresowani zakupem nieruchomości w jednym ze szwajcarskich kurortów muszą się liczyć z wyższymi cenami średnio o 80 %. Na przykład nieruchomość w kurorcie Verbier osiąga 22 400 euro/m².

Problem mogą stanowić ograniczenia w budownictwie, a ściślej mówiąc ustawa określająca liczbę budynków przeznaczonych do celów rekreacyjnych. Ich liczba ma się ograniczyć do 20 % wszystkich nowych projektów deweloperskich. Spowoduje to dalszy wzrost cen nieruchomości w największych ośrodkach tego kraju. W porównaniu z nowym budownictwem, do wyboru jest dość dużo starszych budynków mieszkalnych.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: