Jak najlepiej wybrać nieruchomość w Alpach pod wynajem?

Wraz z przemijającym kryzysem ekonomicznym, coraz więcej miłośników sportów zimowych powraca na alpejskie stoki, co oczywiście wiąże się z zakwaterowaniem w tamtejszych ośrodkach zimowych. Jest to doskonała informacja dla osób chcących nabyć nieruchomość w jednym z kurortów alpejskich i zyskać wyjątkową okazję, jak intratnie ulokować swoje oszczędności. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność podczas wybierania nieruchomości.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na potencjał wynajmu nieruchomości, dalej na cenę i oczywiście lokalizację.

Najlepiej poszukiwać obiektu jak najbliżej stoków i tras narciarskich, wyciągów oraz przystanku ski busów. Oczywiście lokalizacja blisko lotniska będzie dobrą opcją, ponieważ miłośnicy szaleństw na śniegu chcą spędzić jak najwięcej czasu na stoku narciarskim, a nie w drodze i stojąc w korkach.

Aby uzyskać jak największe dochody z wynajmu nieruchomości warto zacieśnić krąg poszukiwań obiektu do jednego z resortów z długim sezonem zimowym – najlepiej przy lodowcu (Sölden, Kaprun, Zillertal) lub budynku położonego na dużej wysokości (Obertauern, Ischgl, Königsleiten) w Austrii czy Tignes we Francji. Dobrym wyborem będzie również nieruchomość w rejonie, który ma wiele do zaoferowania również w sezonie letnim, jak np. austriackie Zell am See lub Chamonix we Francji. Alpy oferują bardzo szeroki i zróżnicowany wachlarz aktywności sportowych – turystyka wysokogórska, jazda na rowerze, rafting, gra w golfa, łowienie ryb i wiele innych.

Polecamy inwestować w apartamenty znajdujące się w większych kompleksach mieszkaniowych, które zapewniają kompleksowy serwis administracyjny oraz zajmują się wynajmem mieszkań. Jeżeli zdecydują się Państwo sami zająć apartamentem, należy się liczyć z przygotowaniem prezentacji swojej nieruchomości na różnych portalach internetowych oraz z kosztami związanymi z użytkowaniem obiektu.

Na rynku nieruchomości można zauważyć długoterminowe zainteresowanie luksusowymi obiektami w bardziej prestiżowych ośrodkach turystycznych. Nieruchomości tego typu są oczywiście droższe, ale można oczekiwać większych dochodów z wynajmu. Osoby poszukujące zakwaterowania o wyższym standardzie na pewno liczą się z większymi wydatkami.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: