Inwestorów przyciągają apartamenty w Alpach austriackich. Wybrane możliwości inwestycyjne na rok 2019

Alpy przyciągają nie tylko narciarzy, ale także inwestorów. Dzięki rosnącemu popytowi na noclegi w Alpach powstają nowe zespoły apartamentów na sprzedaż do własności prywatnej i późniejszego połączenia własnego użytkowania i dalszego wynajmu. Roczny dochód wynosi ponad 4%.

Rekordowa liczba turystów

Do austriackich Alp zmierza coraz więcej turystów. Trend ten potwierdził także zeszłoroczny sezon zimowy. Austriacki urząd statystyczny zarejestrował od listopada zeszłego roku do lutego bieżącego roku 49 milionów noclegów, co oznacza, w porównaniu z rokiem poprzednim, rekordowy wzrost o 5,7%. „Najbardziej wzrosło zainteresowanie noclegami w komercyjnie wynajmowanych mieszkaniach, o niemal 13%“ – precyzuje Jan Rejcha ze spółki Rellox, specjalizującej się w sprzedaży nieruchomości za granicą.

Apartamenty inwestycyjne na sprzedaż

Nowe apartamenty budowane są w atrakcyjnych resortach, zapewniających duże obłożenie zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Oczywistością jest wysokiej jakości wyposażenie, bogate zaplecze hotelowe oraz usługi. Jakie ciekawe projekty są aktualnie na sprzedaż?

Neukirchen am Grossvenediger

Nowy zespół luksusowych i komfortowych apartamentów w atrakcyjnej lokalizacji, zaledwie kilka kroków od kolejki linowej. Obejmuje łącznie 45 apartamentów i 8 penthousów w cenie od 562 800 EUR bez VAT. Wszyscy właściciele i goście będą mieli do dyspozycji usługi 4* hotelu - bogate wellness z basenami krytymi i odkrytymi oraz kilkoma saunami, fitness, masaże, restauracja, serwis śniadaniowy, recepcja itp. Apartamenty przeznaczone są na sprzedaż do własności prywatnej, jednak właściciel nieruchomości ma obowiązek komercyjnie ją odnajmować. Właściciel otrzymuje atrakcyjny przychód z wynajmu. Zakończenie budowy przewidywane jest na grudzień 2020 r.

Ehrwald

Niedaleko lodowca Zugspitze w alpejskim miasteczku Ehrwald budowane są aktualnie 4* apartamenty z 1 – 4 sypialniami w cenie od 312 500 EUR bez VAT. Do resortu należy restauracja, fitness, wellness i basen. Zakończenie planowane jest na maj 2019 r. „Przewidywany dochód z najmu wynosi 4,3% z ceny kupna nieruchomości, po odliczeniu kosztów operacyjnych i przed opodatkowaniem“ – dodaje Jan Rejcha.

Saalbach / Hinterglemm

Komfortowe 4* apartamenty będą budowane od wiosny 2019 r. także w regionie Saalbach/Hinterglemm. Oferta obejmuje luksusowe wyposażenie, włącznie z 2 restauracjami, fitness, spa, sauną i basenem. Ceny zaczynają się od 239 900 EUR bez VAT, a przychód w pierwszym roku przewiduje się w wysokości 4,14%. Znakomita wiadomość to planowane połączenie ośrodka z areałem Zell am See, w wyniku czego powstanie jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie.

Zell am See

Nowy 4* kompleks apartamentów niedaleko centrum miasta Zell am See z szerokim wyborem restauracji, barów i sklepów. Kompleks obejmuje 28 kompletnie wyposażonych apartamentów, duże centrum wellness, którego częścią jest ogrzewany kryty basen, sauna i fitness. Na parterze wybudowana zostanie także restauracja i bar aprés ski. Ceny są w zakresie od 322 000 EUR do 812 000 EUR bez VAT. Resort zostanie otwarty dla gości i właścicieli w grudniu 2019 r.

Mayrhofen

Projekt w sercu znanego na całym świecie Zillertalu oferuje gwarantowany roczny dochód z wynajmu 4%. Kompleks 10 apartamentów z restauracją i wellness powinien być skończony w grudniu 2019 r. Apartament z jedną sypialnią, w pełni wyposażony i z miejscem parkingowym, można kupić już za 340 400 EUR.

Obergurgl

W Obergurglu, zwanym alpejskim diamentem, na wysokości 1930 n. p. m., oferujemy nowy projekt, już zakończony i obiecujący dochód z wynajmu rzędu 4%. Nowe apartamenty na sprzedaż dla cudzoziemców pojawiają się w tym regionie bardzo rzadko, więc dostęp do nich ma zaledwie grupka szczęściarzy. Nowy apartament można tu teraz nabyć już za 426 400 EUR bez VAT.

Lech, Ski Arlberg

Unikalną okazję oferuje nowy kompleks luksusowych apartamentów w prestiżowym ośrodku alpejskim Lech, należącym do słynnego Ski Arlberg, największego resortu narciarskiego w Austrii. Region ten starannie dba o podtrzymanie swojego statusu ekskluzywnego ośrodka dla najbardziej wymagających klientów. W ośrodku znajduje się wellness z basenem, sauna, hammam i pomieszczenie do relaksacji. Apartamenty sprzedawane są do własności prywatnej i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są do kombinacji samodzielnego użytkowania i dalszego wynajmu. Ceny zaczynają się od 1 485 000 euro. Budowa kompleksu już się rozpoczęła i powinna się zakończyć w grudniu 2019 r. Kupujący nie płaci prowizji od nieruchomości.

Mühlbach am Hochkönig, Ski Amadé

Jesienią 2019 r. rozpocznie się budowa nowego kompleksu komfortowych apartamentów w Mühlbach am Hochkönig, regionie popularnym wśród rodzin z dziećmi, będącym częścią Ski Amadé. Kompleks położony jest w centrum i oddalony zaledwie kilka minut od stacji kolejki linowej Hochkönig Bergbahnen. Sprzedawane apartamenty są w pełni wyposażone, mają miejsca parkingowe i możliwość zainstalowania sauny. Sprzedawane są do własności prywatnej i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są do kombinacji samodzielnego użytkowania i dalszego wynajmu. Oczekiwane przychody z najmu w ciągu pierwszego roku to ok. 3,11%, po odliczeniu kosztów operacyjnych i przed opodatkowaniem. Ceny zaczynają się od przyjaznej wysokości EUR 174 000. Kupujący nie płaci prowizji od nieruchomości.

Administracja apartamentami jest zorganizowana

„Apartamenty sprzedawane są do własności prywatnej i do dalszej kombinacji własnego użytkowania i dalszego wynajmu. Wyspecjalizowana firma zajmuje się kompleksowo administracją nieruchomości i dalszym wynajmem. To wszystko bez żadnych kłopotów dla właściciela. Jest to coraz popularniejsza koncepcja inwestycji w nieruchomości za granicą“ – kończy Jan Rejcha.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: