Budowa mostu Pelješac przebiega szybko, ceny nieruchomości wzrosną

Właściciele nieruchomości na chorwackim półwyspie Pelješac mogą się cieszyć: długo oczekiwana budowa nowego mostu łączącego południową chorwacką eksklawę ze stałym lądem Chorwacji nabrała tempa, obecnie już nad powierzchnią morza.
 
Rozpoczęta została po długim okresie niepewności w lipcu 2018 roku i powinna być zakończona 31. lipca 2021. Obecnie został zakończony pierwszy etap budowy, obejmujący osadzenie 148 pali.

Most umożliwi prosty dojazd do Dubrowniku i najbardziej wysuniętego na południe okręgu dubrownicko-neretwiańskiego bez przejazdu przez Bośnię i Hercegowinę, która dzieli obie części Chorwacji. Terytorium Chorwacji zostanie w ten sposób po raz pierwszy zjednoczone.  Budowa jest finansowana w większości ze środków Unii Europejskiej i prowadzi ja firma chińska; dlatego najprawdopodobniej prace przebiegają szybciej, niż przewidywano.

W związku z budową mostu przewiduje się wzrost cen nowych i istniejących  nieruchomości na półwyspie Pelješac. Most Pelješac skróci drogę na półwysep o około 50 kilometrów, a więc jazda potrwa krócej o około godzinę. Wzrośnie atrakcyjność już i tak bardzo ładnych nieruchomości położonych w dobrych lokalizacjach ze względu na łatwiejszy dostęp.


 
Bardzo dobrą inwestycją staną się np. apartamenty przy morzu w bardzo przyjemnym miasteczku Orebič. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem domu lub apartamentu na półwyspie Pelješac lub w innym miejscu w Chorwacji, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez cały proces kupna nieruchomości w Chorwacji.

Foto: lukaszimilena / Shutterstock, Rellox

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: